Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Klub Seniora w Lekartach?

2016-12-05 09:48:37 (ost. akt: 2016-12-06 19:55:17)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Sołectwo Lekarty połączyło przyjemne z pożytecznym. Młodsi mieszkańcy spotkali się z Mikołajem, starsi planują założyć Klub Seniora.

W niedzielę 4 grudnia sołectwo wsi Lekarty zorganizowało spotkanie mikołajkowe. Najmłodszych mieszkańców tej niewielkiej wsi Mikołaj obdarował upominkami. Odbyły się również gry i zabawy. Następnie zaproszono seniorów z całego sołectwa. Grupa blisko trzydziestu osób obejrzała znakomity występ grupy cyrkowej Paka z Jamielnika i Piccolo z Pacółtowa pod przewodnictwem Grażyny Zagórskiej. Dziewczynki zaprezentowały sztuczki akrobatyczne i taniec ze światłem. Aplauz wywołały popisy grupowej jazdy na monocyklach. O oprawę muzyczną zadbał zespół Byle Babki z Łąkorza prezentujący wybór piosenek ludowych.

Po występach sołtys Ryszard Pruchniewski zaprosił zebranych na poczęstunek. Na sali obiadowej swoje wykłady o zdrowym odżywianiu i tajnikach pszczelarstwa wygłosili mieszkańcy Lekart Maria i Bohdan Kinle. Najważniejszym gościem wieczoru była Ewa Ogrodowska, prezes Stowarzyszenia Klubu Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie. Sołtys zaprosił ją w celu odpowiedzi na pytania związane z założeniem takiej organizacji we wsi Lekarty. Rozmowa z mieszkańcami była na tyle owocna, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnej organizacji pozarządowej działającej na rzecz seniorów.
mzal
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages