Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Pszczelarze uczcili dzień św Ambrożego (więcej zdjęć)

2016-12-11 17:50:23 (ost. akt: 2016-12-13 10:34:32)
Gratulacje dla Zdzisława Mędrka, Honorowego Członka Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy

Gratulacje dla Zdzisława Mędrka, Honorowego Członka Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Gwiździnach spotkali się pszczelarze z powiatu nowomiejskiego (i nie tylko), by uczcić swojego patrona św. Ambrożego oraz złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. Wśród gości oficjalnych znalazł się Andrzej Ochlak, starosta powiatu i Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik.

Dzień św. Ambrożego rozpoczęła msza święta w gwiździńskim kościele parafialnym. Potem w sali wiejskiej rozpoczęły się obrady z udziałem członków i zarządu Rejonowego Koła Pszczelarzy w Nowym Mieście — Romana Samulskiego, prezesa koła, Adama Wiśniewskiego, jego zastępcy oraz Wojciecha Wegnera, sekretarza i Feliksa Stachowicza, skarbnika, jednocześnie wiceprezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie.

Trzeba zaznaczyć, że spotkanie w Gwiździnach odbyło się krótko po zjeździe sprawozdawczym Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie i podczas uroczystości przekazano obecnym sporo wiadomości z zebrania w stolicy regionu. Pośród nich znalazła się ta, że na wniosek koła pszczelarzy w Nowym Mieście, po pozytywnym zaopiniowaniu przez zarząd WZP w Olsztynie, delegaci na zjazd nadali godność Honorowego Członka Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy panu Zdzisławowi Mędrkowi z Nowego Miasta, nestorowi wśród hodowców pszczół.

Dość ciekawy temat poruszył w Gwiździnach Wojciech Wegner, sekretarz nowomiejskiego koła. Przedstawił on sylwetkę prof. Aleksandra Kozikowskiego, autora prac naukowych z dziedziny entomologii, leśnictwa, pszczelarstwa, który był jednocześnie wielkim patriotą. Urodził się w Fitowie koło Biskupca Pomorskiego. Nowomiejskie koło pszczelarzy wystąpiło z wnioskiem do wójta gminy Biskupiec o uhonorowanie jego pamięci i nadanie nazwy jednej z ulic imieniem Aleksandra Kozikowskiego. Gospodarz gminy odpowiedział, że w przyszłości, gdy będzie taka możliwość, sprawa będzie rozpatrzona.

Zapewne miłym akcentem było wyróżnienie najbardziej zasłużonych pszczelarzy odznakami związkowymi. Marianna Świetlik otrzymała Złotą Odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego, Stanisław Milewski – srebrną, a Grzegorz Jabłoński – brązową. Staroście Andrzejowi Ochlakowi wręczono Złoty Medal Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, a wójt Wojciech Dereszewski otrzymał podziękowanie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy za współpracę i pomoc dla Rejonowego Koła Pszczelarzy w Nowym Mieście. Ponadto, Romanowi Samulskiemu podarowano obraz o tematyce pszczelarskiej za wielkie zaangażowanie w pracę w kole i lata pełnienia funkcji prezesa. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages