środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę

2017-01-10 17:19:30 (ost. akt: 2017-01-10 18:13:05)

Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach ogłosiła i przeprowadziła zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Zgromadzoną karmę uczniowie zawieźli do lasu wraz z zaprzyjaźnionym Kołem Łowieckim „Szarak”.

W wyprawie do lasu wzięło udział 14 uczniów wraz z opiekunami – Anną Falkowską i Emilią Dembińską. Dla uczniów, którzy wzięli udział w wyjeździe do lasu była to nagroda za przyniesioną karmę.

Samochodami terenowymi myśliwi przywieźli nas do lasu znajdującego się w pobliżu Gwiździn. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozsypaliśmy karmę do paśnika – „stołówki” dla zwierząt. Wśród zwierzęcych przysmaków znalazły się zebrane jesienią kasztany i żołędzie, ziemniaki, ziarno zbóż, marchew, buraki oraz pęczki słomy.

Przy paśniku pani Irena Światła reprezentująca koło łowieckie „Szarak” w ciekawy sposób opowiedziała o zwyczajach zwierząt leśnych i jednocześnie ogłosiła konkurs dla uczniów, którzy udzielą najwięcej odpowiedzi na zadane pytania. Uczniowie, którzy najczęściej udzielali prawidłowych odpowiedzi w nagrodę otrzymali książki o łowiectwie. Atrakcją wyprawy było ognisko oraz smażenie kiełbasek a także słodki poczęstunek ufundowany przez myśliwych. Cieszymy się, że akcja dokarmiania zwierząt pomogła zwierzynie leśnej przetrwać trudny czas zimowy.

SP Gwiździny

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szymek #2157221 | 178.36.*.* 11 sty 2017 11:41

    Po Co ???? Za chwilę zajmą się nimi pod osłoną nocy szalency szumnie nazywając siebie MYSLIWYMI. Nie doskwiera im mroz i brak pozywienia. Muszą dac upust swoim pierwotnym instynktom .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages