Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Toast noworoczny w gminie Nowe Miasto

2017-01-18 20:02:52 (ost. akt: 2017-01-18 20:21:18)
Szampan za pomyślność w nowym roku

Szampan za pomyślność w nowym roku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podsumowanie roku 2016 z udziałem wielu gości, w Mszanowie zorganizowała gmina Nowe Miasto Lubawskie. Ubiegłoroczne dokonania przedstawił Tomasz Waruszewski, wójt gminy. Uhonorowano również osoby zasłużone dla gminy.

Już na początku swojego wystąpienia, wójt Tomasz Waruszewski zaznaczył, że rok 2016 był wyjątkowy z racji wysokiego, liczącego około 7 milionów złotych, poziomu wydatków inwestycyjnych, a były to głównej mierze przedsięwzięcia drogowe.

Gospodarz gminy dodał, że miniony rok był przełomowy z powodu rozpoczęcia budowy chodnika w Bratianie przy krajowej piętnastce, a że gmina jest skuteczna w działaniu świadczy też zrealizowany trakt pieszo-rowerowy po nasypie dawnego torowiska, również w Bratianie, długo oczekiwany przez mieszkańców.
Tomasz Waruszewski odniósł się także do gorących obecnie spraw reformy oświaty w gminie.

Od kilku lat podczas gminnych imprez noworocznych wręczane są wyróżnienia — Laur Zasłużony dla Dobra Wspólnego. W tym roku statuetki otrzymało 6 osób. Byli to Halina Kaczmarska, emerytowana dyrektorka biblioteki w Gwiździnach, Elżbieta Zalewska, działaczka społeczna ze Skarlina oraz Marek Miecznikowski, Zbigniew Cichocki (obaj z Chrośla) i Marek Połomski z Nowego Miasta, którzy laur otrzymali za doprowadzenie do porządku cmentarza ewangelickiego w Chroślu. Ponadto statuetkę wręczono Grzegorzowi Domżalskiemu z Tylic, znanemu zawodnikowi piłki nożnej.
Spotkanie w Mszanowie zakończyło się toastem lampką szampana, po którym zaproszono wszystkich na poczęstunek. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mszanowiak #2303496 | 77.87.*.* 8 sie 2017 11:23

    Widać i jak bardzo szanowany jest przez włodarzy Nasz b. Komendant Straży Gminnej , gdzie nawet po likwidacji placówki po iluś tam latach - pamiętają i zapraszają p. Andrzeja G.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages