Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka w Gwiździnach

2017-01-23 13:08:14 (ost. akt: 2017-01-23 13:29:08)
Babcie i dziadkowie zebrani w świetlicy wiejskiej w Gwiździnach

Babcie i dziadkowie zebrani w świetlicy wiejskiej w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Wczoraj balowali seniorzy z Gwiździn. Na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiła miejscowa szkoła wraz z Radą Rodziców.

Przybyłych do wiejskiej świetlicy powitała Hanna Błaszkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Złożyła babciom i dziadkom życzenia i zaprosiła do zabawy. Do ciepłych słów dołączył się też sołtys Ireneusz Dąbrowski. W imieniu wójta Tomasza Waruszewskiego życzenia przekazała zaś Anna Pijaczyńska, dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Wręczono też kwiaty najstarszym wśród zebranych babć i dziadków. Otrzymali je Felicja Ptaszyńska i Henryk Kazimier — mieszkańcy Gwiździn.

Potem przyszedł czas na występy wnuków. Maluchy z przedszkola i klas 0-III, pod kierunkiem wychowawczyń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i grały na fletach. W ten sposób wyraziły swoją wdzięczność dla babć i dziadków. Nie zabrakło też wykonanych przez dzieci prezentów.

Po części artystycznej wzniesiono toast za zdrowie babć i dziadków oraz zaśpiewano dla nich "Sto lat". Następnie przyszedł czas na wspólne tańce wnuków z dziadkami w rytm muzyki Jarosława Leśniewskiego. Seniorzy chętnie brali też udział w konkursach z nagrodami, a chętni wzięli udział w karaoke. O poczęstunek zadbała niezawodna Rada Rodziców.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages