środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

W Gwiździnach pamiętają o swoim proboszczu i patronie szkoły

2017-03-05 23:16:17 (ost. akt: 2017-03-05 23:20:52)
Goście i gospodarze imprezy na wspólnym zdjęciu

Goście i gospodarze imprezy na wspólnym zdjęciu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Społeczność Szkoły Podstawowej w Gwiździnach i zaproszeni goście świętowali dzień patrona — ks. Kazimierza Wróblewskiego. Święto Szkoły to tradycja pielęgnowana od 17 lat.

Ten jedyny w roku dzień rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele, odprawiona w koncelebrze przez ks. Józefa Cierkowskiego, proboszcza parafii i ks. Jacka Koczorskiego, który był poprzednim duszpasterzem gwiździńskiej parafii. Po wyjściu ze świątyni złożono wiązankę i zapalono znicze na grobie patrona szkoły.

Dalsza uroczystość odbywała się na szkolnej hali sportowej. Na początek głos zabrała Hanna Błaszkowska, dyrektorka szkoły, a następnie wystąpiły grupy artystyczne złożone z uczniów placówki.

Podobnie jak w latach ubiegłych podsumowano konkursy plastyczne związane z postacią patrona szkoły. Laureatom konkursów wręczono nagrody. Tym razem nie pojawili się na uroczystości wyjątkowi goście — bracia ks. Wróblewskiego — Edward i Waldemar Wróblewscy, którzy usprawiedliwili swoją nieobecność niedomaganiem zdrowotnym.

Wśród gości, którzy zabierali głos można wymienić wójta seniora — Romana Trąpczyńskiego, szefową referatu oświaty gminy Nowe Miasto — Annę Lenckowską czy dawnego dyrektora szkoły i przyjaciela ks. Wróblewskiego — Romualda Koszewskiego. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. demon hunter #2195926 | 94.254.*.* 6 mar 2017 10:37

    woow!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages