Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Ku Europie czyli wujowe opowieści

2017-03-07 13:52:49 (ost. akt: 2017-03-07 14:09:39)

Autor zdjęcia: GCK Mszanowo

Gminne Centrum Kultury w Mszanowie wyspecjalizowało się w ofercie kabaretowej. Organizatorzy zapraszają na kolejny bezpłatny występ.

GCK zaprasza na spektakl muzyczny "Ku Europie czyli wujowe opowieści" na podstawie opowiadań Sławomira Mrożka w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego HALS. Występ odbędzie się 18 marca (sobota) o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Mszanowie. Wstęp wolny.

Teatr Muzyczny HALS: Spektakl "Ku Europie" jest monodramem muzycznym powstałym w oparciu o opowiadania Sławomira Mrożka. Ich treść jest pretekstem do stworzenia błazeńsko-parodystycznej osobowości bohatera (jednostki, która może być również zbiorowością) miotającej się w realiach nowej polskiej rzeczywistości, XXI wieku.

Trwa wewnętrzna walka człowieka obciążonego zaszłościami historycznymi, gdzie ścierają się ze sobą: mądrość i głupota, chamstwo i moralny niepokój, niezależność i karierowiczostwo. W konwencji absurdalnego humoru ma tu miejsce zderzenie prowincjonalnej neutralności z symptomami rozwoju cywilizacyjnego. Mistrzostwo Mrożka polega m.in. na tym, że za pomocą anegdoty sytuacyjnej i parodii stworzył metaforę procesu mitologizacji i mistyfikacji codzienności dla maskowania agresji, konformizmu, nietolerancji, zwłaszcza strachu - wyzwalających się w klimacie osaczenia.

Dopisane do spektaklu utwory wokalno-muzyczne są jego integralną częścią. Nie poprawiają ani nie uzupełniają Mrożka, lecz bezpośrednio korespondują z treściami przez niego przekazywanymi. Spektakl zmusza do myślenia, zaskakuje nowymi skojarzeniami, rewolucjonizuje wyobraźnię, rewiduje naszą świadomość, pomagając jej w uwalnianiu się od przestarzałych już sądów i ocen, od myślowych skamielin.

https://s24.postimg.org/7akh9p9lh/plakat_ku_europie1.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages