Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

W jamielnickiej szkole posadzili drzewa

2017-05-05 12:56:09 (ost. akt: 2017-05-05 12:59:18)

Autor zdjęcia: ZS w Jamielniku

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zaprosili gości z Nadleśnictwa Iława, radnych gminnych, przedstawicieli KGW, OSP i Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik na wspólne sadzenie drzew liściastych.

Akcję poprzedziło spotkanie z leśnikiem, w czasie którego dzieci dowiedziały się jak zmienia się wiosenny las. Poznawały zwyczaje zwierząt i rośliny pojawiające się wiosną w lesie. Pani leśniczy wytłumaczyła uczniom, dlaczego nie wolno zabierać do domu młodych zwierząt znalezionych na polach i w lasach. Teraz już wiedzą, że zwierzątka te nie są porzucone tylko pozostawione przez swoje matki na czas zdobywania pokarmu i jest to dla nich możliwość bezpiecznego ukrycia się. Uczestnicy spotkania są świadomi, jak niebezpieczne dla roślin i zwierząt mogą być śmieci pozostawione przez ludzi w lesie. Na ten temat przygotowały część artystyczną, którą przedstawiły zgromadzonym. Podsumowaniem spotkania było wspólne posprzątanie terenu szkoły, boisk i wsi.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages