Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pijany i bez odblasków szedł środkiem jezdni

2017-05-15 14:14:11 (ost. akt: 2017-05-15 14:16:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec gminy Kurzętnik, którego w nocy na jezdni zauważyła przypadkowa osoba informując o tym oficera dyżurnego nowomiejskiej policji. Mężczyzna był pijany i szedł środkiem jezdni. Nie miał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci przekazali go pod opiekę rodzinie.

W sobotę późnym wieczorem, ok godz. 21:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Chrośle środkiem drogi idzie pijany mężczyzna. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zauważyli mężczyznę idącego środkiem jezdni nie mając przy tym na sobie żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna był pijany.

Z uwagi na stan, w jakim się znajdował oraz fakt, iż jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu jego oraz innych osób, mieszkaniec gminy Kurzętnik został przekazany pod opiekę rodzinie. Z popełnionego przez niego wykroczenia zostanie sporządzony wniosek o ukarane do sądu.Przypominamy!:
Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150- 200 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

Polskie prawo od 31.08.2014 roku stanowi, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages