Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Młoda pisarka na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Jamielniku

2017-05-23 10:03:48 (ost. akt: 2017-05-23 10:09:29)

Autor zdjęcia: DKK Jamielnik

W jamielnickiej bibliotece prężnie działa Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem miłośnicy dobrej lektury zaprosili Michalinę Łuczak, pisarkę młodego pokolenia.

Michalina Łuczak swój literacki debiut rozpoczęła od literatury z dziedziny fantastyki. pt. „Zbiór opowiadań nietypowych” . Na spotkanie do jamielnickiej biblioteki przyjechała na zaproszenie studentki Adrianny Michałkiewicz – członkini DKK, która poznała Michalinę kilka lat temu na forum miłośników Harrego Pottera. Chociaż dziewczęta przyjaźnią się od kilku lat, to na spotkaniu DKK w Jamielniku spotkały się po raz pierwszy.

Michalina Łuczak w życiu prywatnym jest studentką filologii klasycznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaskakujące jest to, że Michalina biegle posługuje się 7 językami, w tym jednym w stopniu podstawowym. Pasję do literatury przejawiała od najmłodszych lat. Do grona jej ulubionych autorów należą: Matt Ruff, Terry Pratchett, Brent Weeks oraz Anonim. Jest laureatką konkursu literackiego "Piszę, więc jestem" organizowanym przez portal TakaSzkoła.pl. W 2015 roku za opowiadanie "Sklep zielarski "u Smokowskich"" została laureatką. Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

"Zbiór opowiadań nietypowych", to 3 teksty prozatorski. Choć każda przygoda jest inna, a bohaterowie zupełnie różni, wszystkie ich działania oraz dalsze wydarzenia sprowadzają się do przywrócenia światu sprawiedliwości. Czy sprostają przewrotności losu? By poznać odpowiedź – zachęcam do lektury.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages