Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Rodzinny Piknik w Bratianie

2017-05-28 16:40:18 (ost. akt: 2017-05-28 12:43:23)
Dzieci na piknikowej scenie w Bratianie

Dzieci na piknikowej scenie w Bratianie

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

W sobotę, 27 maja, w szkole w Bratianie zapanowała rodzinna i radosna atmosfera. Mieszkańcy Bratiana (i pobliskich okolic) spotkali się na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

Na gości czekało mnóstwo niespodzianek. Na scenie przez cały czas odbywały się pokazy talentów naszych dzieci: wokalne, taneczne, aktorskie. Wszystkie występy tematycznie związane były z Dniem Matki i Dniem Ojca. Uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie! Za swoje występy otrzymywali gromkie brawa. Rodzicom zaś, dumnym i zachwyconym, nie raz ze wzruszenia zakręciła się w oku łezka. Cóż więcej potrzeba do szczęścia…

Niecodzienną atrakcją był dmuchany plac zabaw i trampolina. W trakcie imprezy można było bezpłatnie skorzystać z bogatego menu szkolnej kawiarenki. Amatorów ciasta, kawy, soku, smażonych kiełbasek, swojskiego chleba ze smalcem było mnóstwo. Można było również zjeść watę cukrową oraz popcorn.

Oblężenie przeżył wóz strażacki. Można było z bliska obejrzeć i dotknąć sprzęt strażacki służący ratowaniu życia i mienia ludzi. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu i choć przez chwilę poczucia tej magicznej strażackiej adrenaliny! Dużą popularnością cieszył się również przygotowany przez strażaków rodzinny tor przeszkód. Niepokonana w tej konkurencji okazała się Natasza Ławicka wraz z tatą.

Nie zabrakło również innych konkurencji rodzinnych. Był m.in. konkurs składania grilla, w którym zwyciężyli Państwo Jaroszewscy; konkurs przewijania kłębka wełny, w którym najlepsza okazała się Pani Wiśniewska z córką Sandrą oraz sprawnościowe tory przeszkód, w których pierwsze miejsca zajęli: Pan Czajka z córką Weroniką oraz Pan Nowakowski z córką Mają. Najważniejsza jednak była dobra zabawa, uśmiechy, a przede wszystkim wspólnie i miło spędzony czas.

Gwoździem programu było spotkanie z p. Dariuszem Marcinkowskim, emerytowanym nauczycielem naszej szkoły, który zachęcał wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pan Darek opowiadał o swojej wielkiej pasji, jaką są wyprawy rowerowe. Jedną z takich wypraw opisał w książce pt. „Green Velo na dwa razy”. Zachęcamy wszystkich do lektury! Naprawdę warto!

Spotkanie miało na celu promowanie wartości rodzinnych, aktywizację i integrację środowiska lokalnego. Liczne atrakcje i miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili.

Piknik został zorganizowany w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorami byli: Rada Sołecka, Radni Gminy Nowe Miasto Lub, OSP Bratian, Rada Rodziców, Gminne Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego popołudnia!

ZS w Bratianie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages