Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Europejski Dzień Dziecka w szkole w Bratianie

2017-06-04 10:52:21 (ost. akt: 2017-06-04 10:56:53)
Podczas prezentacji państw w szkole w Bratianie

Podczas prezentacji państw w szkole w Bratianie

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

W tym roku w szkole w Bratianie święto wszystkich pociech połączono z poznawaniem wybranych krajów europejskich. W ten sposób narodził się Europejski Dzień Dziecka. Każda klasa przygotowała ciekawą prezentację wylosowanego kraju wraz z tańcem, piosenką oraz charakterystyczną potrawą.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Ody do Radości” - hymnu Unii Europejskiej, a następnie wyruszyliśmy w wielką podróż… Przenieśliśmy się dzisiaj m.in. do Grecji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Czech, Finlandii, Francji, Irlandii, Chorwacji, Niemiec i Austrii.

Nie zapomnieliśmy również o Polsce! Głośno i wesoło zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Kocham Cię Polsko”. W ten sposób pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy z niecierpliwością oczekiwali, była wielka uczta dla podniebienia, czyli degustacja europejskich potraw!!! Poznaliśmy smaki wszystkich krajów! Było ciekawie!

Uczniowie odwiedzali stanowiska innych klas i poznawali bliżej zabytki, tradycję oraz kulturę prezentowanych krajów Europy.
To była wspaniała europejska podróż… Może kiedyś uda nam się odwiedzić te wszystkie kraje? Któż wie? Marzenia przecież się spełniają!

Drugą część spotkania spędziliśmy na rozgrywkach sportowych oraz na wspólnych rozmowach przy pysznej kiełbasce z grilla i lodach. Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek!
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Poczuliśmy już smak wakacji….
Wszystkim dzieciom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!! Aby dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

ZS Bratian


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages