Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Trafił do zakładu karnego za znęcanie się nad bliskimi

2017-06-12 18:19:46 (ost. akt: 2017-06-12 18:22:45)
Zatrzymany mężczyzna

Zatrzymany mężczyzna

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna był już skazany wyrokiem za to przestępstwo na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem i nie wywiązał się z obowiązków nałożonych na niego przez Sąd. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Policjanci z nowomiejskiej komendy zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Funkcjonariusze odizolowali sprawcę interwencji od członków rodziny nad którymi się znęcał.

Nie był to pierwszy taki przypadek w tej rodzinie. 32-latek był już skazany za przestępstwo znęcania się i otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Nałożono na niego również obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, poprawnego zachowania się względem pokrzywdzonych oraz poddano go pod dozór kuratora. Mężczyzna jednak nie wywiązał się obowiązków nałożonych na niego przez Sąd.

Po kolejnej policyjnej interwencji założono w rodzinie kolejną Niebieską Kartę. Na wniosek kuratora podczas posiedzenia sąd odwiesił warunkowo zawieszoną karę i zarządził bezwzględne jej wykonanie. Mężczyzna spędzi w Zakładzie Karnym 10 miesięcy.
 
Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages