Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Laury od Minister Edukacji Narodowej

2017-06-14 11:16:52 (ost. akt: 2017-06-14 11:32:42)

Autor zdjęcia: ZS w Jamielniku

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, w którym działało koło naukowe, został wybrany przez Kapitułę Konkursu do grona 16 laureatów Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Akt nadania powyższego tytułu szkole nastąpił podczas uroczystej gali z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

Ogólnopolski program edukacyjny„Być jak Ignacy”, który został skierowany do dzieci uczących się w szkołach podstawowych wystartował jesienią 2016r. Na nowy program składały się zajęcia dydaktyczne dla najmłodszych klas szkół podstawowych. Akcję objęli patronatem Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz Telewizja Polska i Polskie Radio.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku jest placówką oświatową, której głównym celem jest kreowanie ucznia na obywatela „ciekawego” świata i swoich możliwości, jakie niesie za sobą XXI wiek. Zmierzając w tym kierunku, przede wszystkim staramy się kształcić umiejętność zdobywania informacji i rozwijać samodzielność wśród naszych pociech, co też skłoniło nas do wzięcia udziału w konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Zgodnie z Regulaminem, nadmieniony tytuł miał trafić do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują pracę specjalnie powołanych kół naukowych.

W konkursie o powyższy tytuł wzięli udział uczniowie klasy drugiej (22 osoby) Szkoły Podstawowej w Jamielniku, którzy jako zespół klasowy stworzyli specjalne koło naukowe skupiające się na popularyzacji nauk matematyczno – przyrodniczych. Przez cały okres trwania projektu (listopad – kwiecień), nad prawidłowym funkcjonowaniem powołanego koła naukowego czuwały: Violetta Lewandowska i Mirosława Granica.

Dnia 13 czerwca odbyła się uroczysta gala w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, na której szkoła w Jamielniku odebrała nagrodę oraz tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu na szczeblu krajowym.
Pełne wyniki Konkursu zostały opublikowane na stronie www.bycjakignacy.pl.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages