Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Jubileuszowy wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”

2017-06-18 12:07:53 (ost. akt: 2017-06-18 12:11:50)

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

W Bratianie wystartował jubileuszowy, bo X wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”. Kolarze amatorzy jak zwykle nie zawiedli.

Na starcie stanęło 74. zawodników, którzy ścigali się na trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu. 34. zawodników postanowiło pokonać dystans hobby (13 km — 1 okrążenie), a 40. zmierzyło się z dystansem mega (52 km — 4 okrążenia).

Bardzo nam miło, że z roku na rok w naszym MTB u Brata Jana startuje coraz więcej miłośników dwóch kółek z pobliskich terenów. Nie zabrakło zatem zawodników np. z Lubawy, Iławy, Brodnicy, Bratiana, Nowego Miasta Lub. W wyścigu startowali również kolarze z bardziej odległych miejscowości: Bydgoszczy, Olsztyna, Rypina czy Brodnicy. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z naszym terem, dla innych wręcz przeciwnie — odwiedzają Bratian co roku. Cieszymy się, że aż tyle osób pała miłością do sportu i że po prostu chciało im się „na sportowo” spędzić sobotni dzień.

Łatwo nie było! Pokonać bratiańską trasę to wielki wysiłek – wie to każdy, kto chociaż raz spróbował się z nią zmierzyć!
Na zakończenie wszyscy spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich na uroczystym podsumowaniu MTB u Brata Jana 2017. Dekoracji zawodników dokonali Ewa Przybylska, dyrektorka Zespołu Szkół, Tomasz Waruszewski, wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Piotr Patalon, główny organizator wyścigu.

W kategorii Open (na dystansie MEGA) zwyciężyli:
I miejsce – Michał Wyżlic (Lubawa)
II miejsce – Dominik Jakubowski (Brodnica)
III miejsce – Kacper Danielewski (Pacółtowo)
Wśród kobiet na dystansie MEGA nagrodzone zostały:
I miejsce – Izabela Podpirko (Olsztyn)
II miejsce – Anna Kołatka (Iława)
III miejsce – Agnieszka Jurkiewicz (Olsztynek)
IV miejsce – Anna Zurel (Rypin)


Miłym akcentem był moment wręczania statuetek dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem okazała się uczennica Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich – Hanna Osmańska (rocznik 2009), zaś najstarszym był doskonale nam znany z poprzednich edycji p. Alojzy Zieliński z Bielic (rocznik 1942). Zatem kolejne MTB u Brata Jana przeszło do historii!!!

Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages