Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Skwer im. II Pułku Ułanów Grochowskich w Mszanowie

2017-06-20 12:41:10 (ost. akt: 2017-06-20 12:51:54)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Dzisiaj, 20 czerwca w Mszanowie odbyła się uroczystość nadania skwerowi im pułku, do którego należał gen. Adolf Waraksiewicz. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem oficera, który był mieszkańcem Tyliczek.

Uroczystość była poprzedzona sesją Rady Gminy, w której wzięli udział zaproszeni goście. Sala świetlicy wiejskiej w Mszanowie zapełniła się uczniami okolicznych szkół. Przybyli m.in. Józef Zysk, wiceprezes Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, Tomasza Deleżucha, a także samorządowcy lokalni. Dzieci przygotowały wystąpienia patriotyczne. Następnie radni jednogłośnie przegłosowali nadanie skwerowi obok Urzędu Gminy w Mszanowie im. II Pułku Ułanów Grochowskich.

Przedstawiono chlubny życiorys piłsudczyka, który po wojnie zamieszkiwał Tyliczki. Następnie uroczystość przeniosła się pod pomnik Waraksiewicza, gdzie złożono kwiaty. Więcej szczegółów o wydarzeniu w piątkowym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages