Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Bezpieczne inwestycje w nowomiejskiej gminie

2017-07-24 00:13:38 (ost. akt: 2017-07-24 00:16:56)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Oficjalnie, z udziałem wielu gości otwarto w Bratianie ścieżkę pieszo-rowerową, chodnik wzdłuż drogi krajowej nr 15 i inwestycję drogową, którą wykonano w Chroślu.

Ścieżka między Bratianem i Nowym Miastem jest bezpiecznym traktem lokalnej komunikacji i zapewnia zarówno pieszym, rowerzystom, miłośnikom biegów warunki do czynnego relaksu. Trasa przebiega po byłym nasypie kolejowym. Ma około 1,8 kilometra, jest oświetlona, a na trasie są ławki, na których można odpocząć. Budowa, wraz z drogą Bratian-Nawra kosztowała 2,7 miliona złotych. Gmina na to zadanie uzyskała 50-procentowe dofinansowanie


Symbolicznie otwarto również chodnik wzdłuż krajowej „piętnastki” biegnący przez Bratian o długości 1,7 kilometra wraz z odwodnieniem. Trzecią inwestycją, o której wspomniano była przebudowa drogi w Chroślu, która kosztowała 0,5 miliona złotych.
Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto podczas kameralnej uroczystości przypomniał historię walki mieszkańców Bratiana o chodnik wzdłuż „piętnastki” i niemoc urzędniczą, która towarzyszyła tej społecznej inicjatywie.

Podczas uroczystości wójt Tomasz Waruszewski wspominał także o staraniach, by ścieżka została przedłużona aż do Radomna i w tym celu złożono wniosek aplikacyjny. W chwili otwierania ścieżki nie było do końca wiadomo, czy dofinansowanie zostanie przyznane, jednak tego samego dnia Zarząd Województwa zatwierdził przyznanie dofinansowania na kontynuację ścieżki na terenie Nowego Miasta oraz z Bratiana w kierunku Iławy. W perspektywie, w porozumieniu z wójtem gminy Iława, trakt pieszo-rowerowy ma połączyć Nowe Miasto z Iławą.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JURNY #2294091 | 77.87.*.* 24 lip 2017 13:25

    Chwała Panu b. Komendantowi Straży Gminnej - W A L N I E- przyczynił się do poprawy stanu bezpieczeństwa w wiejskiej gminie wiejskiej Nowe Miasto Lub.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages