Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Znęcał się nad rodziną. Otrzymał policyjny dozór, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych

2017-08-14 12:25:31 (ost. akt: 2017-08-14 12:31:34)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 24–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie w ramach dozoru policyjnego raz w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie interwencji, która dotyczyła przemocy domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Z relacji osoby zgłaszającej po awanturze, którą zgotował 24-latek swojej rodzinie mężczyzna wsiadł w samochód i odjechał z domu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie sam przyjechał do nowomiejskiej komendy Policji odwołać tą interwencję mówiąc przy tym, że w jego rodzinie nie dzieje się nic niepokojącego. Policjanci rozmawiający z nim wyczuli z jego ust zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że znajdował się, w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,25 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy a sam mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 24-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną, wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swoim bliskim, a także groził pozbawieniem życia. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie policyjnego dozoru. Mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich. Jeśli go złamie, trafi do aresztu.

opr. mzal
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages