środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Akcja "Sprzątanie Świata" w szkole w Bratianie

2017-09-24 11:17:27 (ost. akt: 2017-09-24 11:20:57)
Uczniowie zadowoleni z wyników akcji

Uczniowie zadowoleni z wyników akcji

Autor zdjęcia: ZS Bratian

21 września uczniowie Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”, po to, aby zmienić postrzeganie odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.
Nasi uczniowie angażując się w „Sprzątanie Świata” kształtują w sobie postawy proekologiczne oraz wrażliwość na czystość środowiska naturalnego.

W tym roku tradycyjne porządkowaliśmy zarówno teren przy szkole, jak również pobocza miejscowych dróg i obrzeża lasu. Bardzo cieszy nas fakt, że śmieci (zwłaszcza na poboczach dróg) jest z roku na rok coraz mniej. Życzylibyśmy sobie, aby nie było ich wcale. Środowisko to nasz wielki sprzymierzeniec, a my – ludzie bezmyślnie je zaśmiecamy!!! Może czas się nad tym zastanowić!? Póki nie jest za późno!

Po wykonanej pracy uczniów czekała miła niespodzianka ufundowana przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Wszyscy wspólnie spotkali się przy ognisku i posilili się pyszną kiełbaską.

ZS Bratian

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages