Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

III Bieg Pacółtowski przeszedł do historii

2017-10-23 16:06:50 (ost. akt: 2017-10-23 16:09:53)
Na starcie III Biegu Pacółtowskiego

Na starcie III Biegu Pacółtowskiego

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W niedzielne popołudnie miłośnicy biegania spotkali się na starcie trzeciego już Biegu Pacółtowskiego.

Imprezę zorganizowały: Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie, Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Pacółtowie oraz Rada Sołecka z tej miejscowości, przy wsparciu sponsorów. Mimo wyraźnego ochłodzenia i mokrej, miejscami błotnistej trasy, sportowcy ścigali się w dwóch kategoriach wiekowych: urodzeni w roku 2004 i młodsi oraz urodzeni w roku 2003 i starsi. Młodsi lekkoatleci pokonali dystans niespełna 2000 m, a starsi 4000 m.

Wśród młodszych dziewcząt najlepszymi okazały się: 1. Otylia Ulińska, 2. Patrycja Jeznach, 3. Klaudia Kucińska. Najlepsi chłopcy w tej kategorii przybiegli w następującej kolejności: 1. Miłosz Bednarczyk, 2. Bartosz Karpiński, 3. Łukasz Gumiński. W starszej kategorii kobiet na mecie zameldowały się kolejno: 1. Amelia Kucińska, 2. Joanna Psiuk, 3. Małgorzata Fijałkowska.
Klasyfikacja męska w kategorii wiekowej 2003 i starsi przedstawia się następująco: 1. Paweł Moskal, 2. Adam Patalon, 3. Jarosław Laskowski. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, miejsca II i III promowano zaś medalami.

Wyróżniono też najstarszego i najmłodszego zawodnika biegowych zawodów. Najstarszym lekkoatletą okazał się znany ze sportowej aktywności Jerzy Szymański. Najmłodszą zawodniczką zaś okazała się Nadia Moniuszko. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali nagrody rzeczowe poprzez losowanie. Zawodnicy po pokonaniu biegowej trasy chętnie skorzystali też z przygotowanego dla nich gorącego żurku i nieco słodkości dla pokrzepienia. Żegnając uczestników zawodów organizatorzy zaprosili ich już na przyszłoroczny kolejny Bieg Pacółtowski. Imprezę prowadzili: Grażyna i Henryk Zagórscy.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages