Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ogólnopolski Tydzień Kariery w szkole w Bratianie

2017-10-25 19:29:26 (ost. akt: 2017-10-25 19:38:19)
Uczniowie podczas wizyty u strażaków

Uczniowie podczas wizyty u strażaków

Autor zdjęcia: ZS Bratian

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Kariery (16.10 – 20.10) przebiegał pod hasłem „Ja na rynku pracy- moje talenty i moje kompetencje”. W jego realizację włączyła się szkoła w Bratianie.

Bratiańska szkoła z dużym zaangażowaniem włączyła się w realizację OTK. W związku z tym przez tydzień działo się wiele. Odbyliśmy piękną, tygodniową podróż spotykając się z ciekawymi ludźmi dla których pasja jest pracą, a praca pasją.

Podróż zaczęli najmłodsi uczniowie, którzy złożyli wizytę strażakom ochotnikom z bratiańskiej OSP i poznali od podszewki ich ciężką pracę. Maluchy odwiedziły również zakład fryzjerski (p. Pauliny Orzechowskiej), gdzie zostały pięknie uczesane i miło spędziły czas. Zawędrowały także do miejscowego sklepu spożywczego („Jola” – p. Dreszler), gdzie z zaciekawieniem obserwowały pracę ekspedientek.

Odwiedziły również bibliotekę szkolną i p. Justynę Kordalską, aby bliżej zapoznać się z zawodem bibliotekarza. Ciekawym przedsięwzięciem okazały się wizyty grupy gimnazjalistów u najmłodszych uczniów. Starsi koledzy przeprowadzali konkurs pod hasłem „Zgadnij, jaki to zawód?”

Młodsi uczniowie SP mieli okazję poznać pracę leśnika (p. A. Barskiej), górnika (p. A. Przybyszewskiego), bankiera (p. E. Hincmann), pszczelarza (p. M. Dąbrowskiego). Doskonale bawili się na zajęciach z robotyki, które poprowadziła p. Kasia Lewandowska – nauczycielka naszej szkoły.

Nie mogło też zabraknąć warsztatów florystycznych z p. M. Gross w roli głównej. Cudeńka z roślin tworzyły nie tylko uczennice, ale również i ich mamy podczas wspólnego wieczornego spotkania. To był świetny pomysł na spędzenie czasu razem.

Starsi uczniowie swoją podróż odbyli uczestnicząc w spotkaniach z ludźmi różnych zawodów i pasji, odkrywając, że warto poszukać swoich talentów i oryginalności i nie bać się odkrywać zdolności które w nich drzemią.

Uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem (p. M. Paśko), kosmetyczką (p. M.E. Habibovic), instruktorem jazdy (p. Ł. Goździewskim), psychologiem (p. M. Śmiałek). Każdy z tych zawodów jest inny, ale do każdego z nich potrzeba pasji, żeby go dobrze wykonywać. Ludzi z pasją nie brakowało. Odwiedził nas pan Michał Łapiński, który odnalazł swoje miejsce na ziemi jakim jest Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Zaprosiliśmy również trenera kickboxingu z klubu Zamek Kurzętnik, p. Leszka Jobsa, który ze swoimi podopiecznymi pokazał jak wygląda trening.

Spotkania z ciekawymi ludźmi pomogły młodzieży poszerzyć horyzonty, rozbudzić świadomość potrzeby poszukiwania i poznawania swoich talentów, kompetencji, aby odnaleźć swoją drogę i zawód, który wykonywaliby z pasją.

Ostatniego dnia OTK nasza szkoła gościła przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. C.K. Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika.

Spotkanie miało na celu stworzenie trzecioklasistom warunków do zapoznania się z ofertami kształcenia oraz pomoc w wyborze szkoły.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem „Mój wymarzony zawód”, którego celem było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcanie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej.

Wyniki zmagań plastycznych są następujące:
I miejsce w kategorii klas I – III SP: Lena Bejer (kl. II) oraz Jakub Gross (kl. II)
II miejsce w kategorii klas I – III SP: Oliwia Konopacka (kl. III b) oraz Martyna Zaręba (kl. III a)
III miejsce w kategorii klas I – III SP: Dorota Grabowska (kl. III b) i Marta Piątek (kl. III b)

I miejsce w kategorii klas IV – VIII: Karolina Jasieniecka (kl. V)
II miejsce w kategorii klas IV – VIII: Aleksandra Rogowska (kl. VI)
III miejsce w kategorii klas IV – VIII: Lena Murawska (kl. V)

Uczniowie klasy VI wykonywali plakaty pod tym samym hasłem z wykorzystaniem grafiki komputerowej. Prace były bardzo ciekawe! Można je było podziwiać na wystawie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole był bogaty w działania związane z popularyzowaniem orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej wszechstronnie rozwijającej PODRÓŻY przez pasje i zawody!!!
ZS Bratian


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages