Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pszczelarze i ich goście na spotkaniu w Gwiździnach

2017-12-11 11:47:42 (ost. akt: 2017-12-11 11:51:48)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pszczelarze zrzeszeni w nowomiejskim Rejonowym Kole Pszczelarzy spotkali się w Gwiździnach, by podsumować miniony sezon, a przy okazji podziękować osobom wspierającym i wymienić doświadczenia przy wspólnym stole.

Spotkanie rozpoczęto od wysłuchania mszy świętej, którą odprawił ks. Józef Cierkowski, miejscowy proboszcz i jednocześnie zamiłowany pszczelarz.
W homilii nawiązał do postaci św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, mówił o akcentach dotyczących pszczół i miodu zapisanych na kartach Pisma Świętego, nie omieszkał dodać, że od pszczół możemy się wiele nauczyć.

Potem już na wiejskiej sali odbyła się część oficjalna i na koniec poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyli Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski, Józef Blank, burmistrz miasta i Wojciech Dereszewski, wójt kurzętnickiej gminy. Właśnie oni otrzymali podziękowania i wiele ciepłych słów ze strony zarządu koła, za wspieranie i promocję działań pszczelarzy z terenu powiatu.

Spotkanie było też okazją do wręczenia odznak wyróżniającym się hodowcom pszczół. Przedstawimy ich w następnym wydaniu naszego tygodnika.
Więcej o spotkaniu znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages