Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

V edycja Gminnej Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego zakończona

2018-03-02 14:21:16 (ost. akt: 2018-03-02 14:22:37)
Dla najlepszych były puchary

Dla najlepszych były puchary

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Zakończyły się rozgrywki organizowanej od pięciu lat Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego gminy Nowe Miasto Lubawskie.

W tegorocznej edycji wystartowały drużyny: Wicher Gwiździny, LZS Skarlanka Skarlin, LZS Jedność Radomno, Tylice – Gwiździny, LZS Jedność Nowy Dwór Bratiański. Przez dwie niedziele tenisowe zespoły zagrały w czterech kolejkach ligowych. Dwie pierwsze kolejki rozegrano w Szkole Podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, a dwie następne w Szkole Podstawowej w Radomnie. Ligowy regulamin zakładał obecność w składzie każdej z drużyn kobiet i mężczyzn. Ogółem w tegorocznej edycji udział wzięło 22 zawodników (6 kobiet i 16 mężczyzn).
Do ostatniego pojedynku toczyła się sportowa walka o końcowe rezultaty w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Warto w tym miejscu podkreślić wyjątkową tenisową pasję uczestników ligowych zmagań. Wszyscy oni pracują, uczą się i mają rodziny, co wiąże się z codziennymi obowiązkami. W sezonie tenisowym ich życie staje się niezwykle intensywne, bowiem uczestniczą w licznie organizowanych turniejach i bardzo absorbujących rozgrywkach ligowych. Większość z nich to utytułowani zawodnicy. Jednak to nie medale i trofea, a realizacja tenisowej pasji każe im stawać do sportowej walki przy stołach.
W V edycji ligi swoją klasę potwierdzili tenisiści z Gwiździn, którzy zajęli najwyższe miejsce w zespołowej klasyfikacji. Ich drużyna nie przegrała żadnego meczu. W walce o II miejsce sukces odnieśli zawodnicy LZS Skarlanka Skarlin. Na III miejscu ligowego podium znaleźli się tenisiści drużyny: Tylice – Gwiździny. Indywidualnie wśród kobiet tryumfowała Wiktoria Samsel przed Agnieszką Treder i Michaliną Milewską. Wśród mężczyzn ligę wygrał Michał Sargalski, wyprzedzając Dariusza Dąbrowskiego i Ryszarda Domżalskiego.
Podczas uroczystego zakończenia ligowych zmagań trofea dla najlepszych zawodników i drużyn oraz pamiątkowe medale ufundowane przez gminę Nowe Miasto Lubawskie wręczyła zawodnikom Grażyna Zagórska – Koordynator Sportu w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. Organizatorami gminnej ligi byli: Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie i Klub Sportowy Wicher Gwiździny.

Grażyna Zagórska, koordynatorka ligi

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages