Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Panie z gminy Nowe Miasto Lubawskie na Święcie Kobiet w Toruniu

2018-03-31 11:11:22 (ost. akt: 2018-03-31 11:14:39)
panie z nowomiejskiej gminy w Centrum Kulturalno – Kongresowym „Jordanki”

panie z nowomiejskiej gminy w Centrum Kulturalno – Kongresowym „Jordanki”

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Dwudziestoosobowa grupa pań, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Nowe Miasto Lubawskie, wyjechała do Torunia na Wojewódzkie Święto Kobiet Wiejskich.

Do Torunia, pod dowództwem Elżbiety Zalewskiej — szefowej KGW w Skarlinie, pod koniec marca, wybrały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z: Lekart, Jamielnika, Chrośla, Bratiana, Tylic, Pacółtowa, Gwiździn, Nawry i Skarlina.

Imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizował Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu. Współorganizatorami były podobne związki z Bydgoszczy i Włocławka oraz Miasto Toruń i Kujawsko – Pomorska Izba Rolnicza. Panie zaproszono do Centrum Kulturalno – Kongresowego „Jordanki”. Przedstawicielki płci pięknej w progach centrum powitała Orkiestra Dęta z Gminy Zławieś Wielka, a panowie wręczyli upominki.

Spotkanie prowadzili Danuta Grzyb, przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Toruniu oraz Antoni Chiniewicz, prezes RZRKiOR w Toruniu. Podczas części oficjalnej panowie wskazywali wielką rolę kobiet w życiu wsi i doceniali społeczną działalność kobiet wiejskich na rzecz „małej ojczyzny”. Złożyli też życzenia z okazji minionego Dnia Kobiet oraz życzenia wielkanocne.

Potem zebranych zaproszono na musical „Mały koniec świata” w wykonaniu grupy „Pod Niebem” z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Następnie wszyscy obejrzeli widowisko korporacji tanecznej „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Kolejną atrakcją był występ kapeli ludowej „Łubianioki”. Na koniec zproszono na koncert duetu skrzypcowego „Queens of Violins”. Po muzycznej uczcie wszystkie panie obdarowano kwiatami.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. To ja nie rozumiem.. #2475446 | 188.146.*.* 31 mar 2018 13:03

    ..bo gmina Nowe Miasto leży w Wa-Ma.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages