Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Ciekawe inicjatywy w szkole w Bratianie

2018-04-07 12:55:17 (ost. akt: 2018-04-07 13:00:18)

Autor zdjęcia: SP Bratian

Dnia 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bratianie otwarta została półka bookcrossingowa. Przecięto też wstęgę do powstałego "Kącika Relacji".

W naszej szkole otwarta została półka bookcrossingowa. Była to wyjątkowa chwila dla czytelników oraz książek uwolnionych od kurzu i zapomnienia.

Przypomnijmy, że Bookcrossing to międzynarodowy ruch czytelniczy polegający na nieodpłatnym dzieleniu się książkami, które zostawia się w miejscach publicznych, tak by mogły znaleźć nowych czytelników. To taka biblioteka bez kart i kar za przetrzymywanie książek. U nas znalazła swoje miejsce na korytarzu obok biblioteki. Przedtem jednak w szkole przeprowadziliśmy zbiórkę książek przekonując uczniów, że książki nie lubią być więzione na półkach, kochają podróżować z rąk do rąk. Dzięki tym, którzy postanowili podarować swoim książkom drugie życie, uwolniliśmy kilkadziesiąt książek. Bookcrossing jest świetną formą propagującą ideę wymiany książek oraz rozwijającą zainteresowania czytelnicze.
Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z uznaniem i zainspiruje innych do działania. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję uwalniania książek. Tych którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, gorąco namawiamy: Podarujcie książkom drugie życie!

Tego samego dnia nastąpiło również oficjalne otwarcie „Kącika Relacji” - miejsca, gdzie uczniowie mogą się spotkać, porozmawiać i po prostu „pobyć” ze sobą.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i rodziców zaprojektowali, a potem  własnoręcznie urządzili to wyjątkowe miejsce. Spędzają  przecież w szkole po siedem, osiem  godzin dziennie. Miło będzie korzystając z kanap czy miękkich siedzisk coś poczytać, odpocząć w warunkach, które nie kojarzą się z ławkami i tablicą. Można  się tam również wyciszyć i zrelaksować, a  fajna przestrzeń powoduje, że chce się  tam przebywać. 
Dnia kwietnia 5 kwietnia nastąpiło wielkie otwarcie!  W obecności odpowiedzialnych za to zadanie: rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły,  uroczystego przecięcia wstęgi dokonała p. dyrektor wraz z przedstawicielką społeczności uczniowskiej. Bardzo miłym akcentem był  piękny i pyszny tort wykonany specjalnie na tę okazję przez Przewodniczącą Rady Rodziców. Bardzo dziękujemy!!!
Już nie możemy doczekać się pierwszych spotkań w tak miłym miejscu!

SP Bratian



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie





Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages