Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Mali mistrzowie ortografii z nowomiejskiej gminy

2018-04-23 17:59:30 (ost. akt: 2018-04-23 18:02:48)
Podczas pisania gminnego dyktanda

Podczas pisania gminnego dyktanda

Autor zdjęcia: SP Radomno

W Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się już XVI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Każda szkoła z terenu nowomiejskiej gminy wytypowała dwie lub trzy osoby (po 1 osobie z klasy I, II, III). Maluchy z kolejnych klas pisali dyktando, a następnie przystąpili do rozwiązywania ortograficznych łamigłówek, zagadek, rebusów i uzupełniania luk w wyrazach.

W klasyfikacji zespołowej (przedstawiciele z dwu klas) zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Jamielniku, którzy otrzymali puchar przechodni ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lub. P. Tomasza Waruszewskiego.

Ponadto jury przyznało indywidualnie tytuły mistrzów i wicemistrzów ortografii. Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” otrzymały: Paulina Groszkowska z Gwiździn (klasa I), Julia Grzywacz ze Skarlina (klasa II) i Olga Luba z Jamielnika (klasa III). Tytuł „WICEMISTRZA ORTOGRAFII” zdobyły następujące osoby; Michalina Mikuczyńska z Jamielnika (klasa I), Agata Zglińska z Jamielnika (klasa II) i Ivette Bendkowski z Radomna (klasa III). Trzecie miejsca zajęli: Laura Żurawska z Tylic (klasa I), Franciszek Kincel z Bratania (klasa II) i Paulina Arentowicz z Gwiździn (klasa III). Organizatorzy dziękują wszystkim za zdrową rywalizację i dobrą zabawę.

Elżbieta Granica, koordynatorka konkursu
Podczas pisania gminnego dyktanda


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages