Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Dynamiczni Newtonowcy” z Jamielnika w finale

2018-04-29 18:19:17 (ost. akt: 2018-04-29 18:26:34)
 „Dynamiczni Newtonowcy” z Jamielnika

„Dynamiczni Newtonowcy” z Jamielnika

Autor zdjęcia: ZS Jamielnik

Grupa „Dynamiczni Newtonowcy” z Gimnazjum w Jamielniku znalazła się wśród finalistów pierwszego etapu Konkursu Badawczego „Postaw na Słońce”.

Pierwszy etap konkursu miał nazwę „Energia Słońca dla domu”. Uczniowie ze szkoły w Jamielniku zajęli czwarte miejsce wśród uczniów 53 szkół gimnazjalnych. Zdobyli 1.135,33 pkt. na 1.200 możliwych do uzyskania (osiem pierwszych miejsc to drużyny zwycięskie).

Głównym organizatorem konkursu „Postaw na Słońce” jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. To ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej skierowany do szkół oraz społeczności lokalnych, poszerzający społeczną świadomość na temat problematyki pozyskiwania energii, jej wpływu na środowisko oraz zalet (ekonomicznych i środowiskowych) wykorzystywania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na przykładzie paneli fotowoltaicznych.

Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważnym celem jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych i upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.
Projekt realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołów uczniowskich i podzielony jest na dwa etapy.
Adresatami projektu są uczniowie gimnazjów i szkół średnich wszystkich typów z całej Polski. Konkurs trwa w okresie od września 2017 roku do czerwca 2018 roku.

Skład grupy projektowej z Jamielnika: Klaudia Kwiatkowska, Agnieszka Guzik, Martyna Hajduk, Patrycja Gawryszewska, Angelika Gawryszewska, Patrycja Sontowska, Patrycja Wojenkowska, Jakub Granica, Krzysztof Wojciechowski, Mateusz Żuralski. Pani Violetta Lewandowska jest koordynatorem szkolnego zespołu konkursowego.

Zadania etapu pierwszego:
1. Zbudowanie szkolnego zespołu konkursowego.
2. Zdobycie wiedzy na temat wytwarzania energii elektrycznej, w tym źródeł energii odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem tej pochodzącej z ogniw fotowoltaicznych.
3. Obliczanie zapotrzebowania energetycznego 6 jednorodzinnych budynków mieszkalnych według aplikacji przygotowanych przez Organizatora oraz wynikających z tych wartości wysokości emisji CO2.
4. Dobranie systemów ogniw fotowoltaicznych do wartości zużycia energii elektrycznej przez analizowane budynki.
5. Przedstawienie kalkulacji środowiskowej i rachunku ekonomicznego w odniesieniu do planowanej modernizacji.

ZS w Jamielniku
 „Dynamiczni Newtonowcy” z Jamielnika

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages