Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wędkarski maj i puchary samorządowców

2018-05-28 14:05:13 (ost. akt: 2018-05-28 14:12:14)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Maj obfitował w imprezy organizowane przez zarząd nowomiejskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Po zawodach o puchar burmistrza miasta, rozegrano spinningowy konkurs o puchar wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Sezon letnich zawodów wędkarskich rozpoczął się już w kwietniu zawodami o puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Potem, kilka dni później, wędkarze spotkali się po raz kolejny, aby stanąć w szranki sportowej rywalizacji.

Tym razem walczono o Puchary ufundowane przez wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie — Tomasza Waruszewskiego. Zawody z łodzi rozegrano w systemie team, a drużynę stanowiło dwóch zawodników wędkujących na jednej łodzi i łowiących do wspólnego koszyka. Miejscem rozgrywania zawodów było malowniczo położone jezioro Radomno.

Do rywalizacji stanęło 18 drużyn z powiatu nowomiejskiego, iławskiego i brodnickiego. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zawody rozpoczęto wczesnym rankiem. Wędkowania trwało 4,5 godziny, po czym dokonano podliczenia wyników.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie Mirosław Netz i Mariusz Sobolewski za szczupaka 79 centymetrów. Za jej złowienie ryby Mirosław Netz zdobył puchar za największą rybę. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Marek Mazurowski i Andrzej Płecha, która wysokie miejsce zagwarantowała sobie łowieniem okoni. Ryby tego gatunku łowiła również ekipa, która zajęła trzecie miejsce, a w jej składzie byli Roman Osicki i Tomasz Lipczyński.

W sumie sześć drużyn zgłosiło złowienie ryb. Pozostali mieli pechową niedzielę. Nie tracąc jednak humoru zapewnili, że w następnych zawodach pójdzie im o wiele lepiej. Na zakończenie zawodów wójt gminy Nowe Miasto podziękował wędkarzom za opiekę i prowadzone zarybień tego pięknego zbiornika, a zwycięzców uhonorował pucharami i dyplomami.

Przed rozstaniem wszyscy zaproszeni zostali na smaczną grochówkę i pieczoną na miejscu w ognisku kiełbaskę. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Na kolejne zawody umówiono się z Wójtem w przyszłym roku. Wszystkie złowione ryby po zmierzeniu zostały natychmiast wpuszczone z powrotem do jeziora, może skuszą się na przynętę w przyszłym roku.

Adam Zapałowski, prezes koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages