Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Tropem historii na jednośladach

2018-08-30 10:28:41 (ost. akt: 2018-08-30 10:51:17)

Autor zdjęcia: nadesłane

Szlakami gminy Nowe Miasto odbył się V Historyczny Rajd Rowerowy pn. „ Śladami Gen. A.M. Waraksiewicza”.

Do końca organizatorzy nie mieli pewności, czy rajd odbędzie się z powodu niesprzyjającej aury. Deszcz przestał padać dokładnie w momencie rozpoczęcia rowerowej wycieczki.

Trasa rajdu przebiegała podobnie, jak każdego roku, z tym jednak, że końcowy etap, tj. z Bratiana do Radomna - rowerzyści przejechali ścieżką rowerową.
W rajdzie wzięło udział około 40. osób, wśród których byli nie tylko mieszkańcy Jamielnika, ale również ościennych miejscowości. W tym roku w plenerowej, historyczno-sportowej imprezie wzięli również udział przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego z Podkowy Leśnej k/Warszawy.

Celem rajdu było upamiętnienie osób walczących o wolną i niepodległą ojczyznę na terenie powiatu nowomiejskiego oraz pokazanie uczestnikom miejsc pamięci związanych z historią Polski. Rolę historyka pełniła Barbara Grzywacz, która przy każdym pomniku przekazała najważniejsze informacje związanie z upamiętnionym miejscem.
O imprezie nie zapomniał również Tomasz Waruszewski – wójt gminy Nowe Miasto, który na wstępie, życząc pogody i ukończenia zaplanowanej trasy podkreślił znaczenie organizowanego rajdu.

Organizatorem rajdu była Biblioteka Publiczna w Jamielniku przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej, Drużyny Harcerskiej im. Fryderyka Chopina oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik. Rajd zabezpieczała policja.
Za pomoc przy organizacji rajdu podziękowania składa Elżbieta Olszta.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages