Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Niepodległościowa akademia w szkole w Bratianie

2018-11-10 14:56:39 (ost. akt: 2018-11-10 15:02:50)
Jedna ze scen akademii w szkole w Bratianie

Jedna ze scen akademii w szkole w Bratianie

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

9 listopada uczniowie szkoły w Bratianie uczcili Narodowe Święto Niepodległości  uroczystą akademią. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej oraz wykonany z dostojeństwem taniec narodowy – polonez.

Cześć artystyczna pozwoliła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przypomniano ważne wydarzenia historyczne, zaznaczono również rolę bezimiennych bohaterów walki o wolność. Uczniowie w swoich występach doskonale przekazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, wciąż wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Gromkie odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11.11 przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły spowodowało, że mury szkoły się zatrzęsły! W tym momencie stworzyliśmy niezwykłą wspólnotę patriotów – ludzi, którzy są POLAKAMI! Nic dziwnego, że tak się stało, bo ta pieśń przecież od lat wzrusza, dodaje sił i mobilizuje do działania.

Dzisiejsze spotkanie było niezwykłą lekcją patriotyzmu - „Cieszmy się, że o wojnie i krwawej historii uczymy się tylko z książek, ale nie zapominajmy o tamtych dziejach, bo właśnie dzięki bohaterom, którzy oddali za nas życie, możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju” - takie przesłanie nieśli dzisiaj uczniowie naszej szkoły.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica Niepodległościowa. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i tak licznie przybyli, aby obejrzeć montaż słowno - muzyczny przygotowany dla uczczenia tego jak ważnego dla Polski święta. Cieszymy się, że na widowni zasiedli przedstawiciele wszystkich pokoleń: dziadkowie, rodzice oraz dzieci. Tak uczymy się historii i podkreślamy rolę patriotyzmu w kształtowaniu młodego człowieka!!!
Wspólne wieczorne spotkanie pokazało jak ważna jest dla nas wszystkich Polska - nasza Ojczyzna! Wolna Ojczyzna!!!

SP Bratian

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages