środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości w szkole w Radomnie

2018-11-17 14:59:36 (ost. akt: 2018-11-17 15:03:50)
Podczas niepodległościowej akademii w szkole w Radomnie

Podczas niepodległościowej akademii w szkole w Radomnie

Autor zdjęcia: SP Radomno

Uroczystość szkolna z okazji 100. rocznicy Niepodległej została w Szkole Podstawowej w Radomnie uświetniona przez uczniów wierszem, piosenką i przekazaną wiedzą historyczną.

Podczas uroczystego apelu o godz. 11.11 wszyscy przyłączyli się do REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ śpiewając hymn narodowy.

Na spotkaniu gościliśmy wnuka Leona Orzechowskiego legionisty, który walczył w Legionach Józefa Piłsudskiego, odznaczonego orderem Virtuti Militari. Pan Lech Orzechowski opowiedział uczniom historię dziadka, który jest pochowany na cmentarzu w Radomnie.

Dla upamiętnienia wydarzeń 100 lat niepodległości szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Instytut Pamięci Narodowej w Olsztynie i Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie ,,100 DĘBÓW PAMIĘCI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ”. Zaproszeni goście wraz z Panią Dyrektor Barbara Śmiech i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego posadzili trzy dęby:
DĄB NIEPODLEGŁOŚCI
DAB PAMIĘCI ARCYBISKUPA EDWARTA ROPPA
DĄB PAMIĘCI WALCZĄCYM O NIEPODLEGŁOŚĆ
Certyfikat opieki nad dębami na ręce Pani Dyrektor przekazał przedstawiciel Lasów Państwowych Pan Wojciech Krajewski.

Po uroczystości sadzenia dębów harcerze udali się do Miejsca Pamięci Narodowej i na cmentarz parafialny, gdzie zapalili symboliczne znicze pamięci na grobie Leona Orzechowskiego.

W dniach 20-27 listopada 2018 roku na terenie szkoły będzie można zapoznać się z wystawą „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” wystawioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Dnia 29 listopada 2018r. uczniowie kl. V-VIII wezmą udział w warsztatach edukacyjnych „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” organizowanych przez Dom Gazety Olsztyńskiej w Olsztynie.

Natomiast dnia 13 listopada 2018r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Radomnie wraz z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola ,,Magiczna Akademia” uczestniczyły w ,,Spotkaniu z poezją” zorganizowanego z okazji obchodów święta Niepodległości Polski.
W spotkaniu uczestniczyli również rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi recytowali wiersze o Ojczyźnie oraz śpiewali patriotyczne piosenki. Zaproszono również innych gości takich jak Panią Dyrektor Szkoły Barbarę Śmiech, Radnych i Sołtysów wsi.
Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały słodki poczęstunek, a na ręce ich rodziców przekazano również dyplom uczestnictwa.

SP RadomnoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages