Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Toast noworoczny z konferencją w gminie Nowe Miasto

2019-01-25 22:37:50 (ost. akt: 2019-01-25 22:45:56)
Kobieca drużyna w sporcie pożarniczym z OSP w Gwiździnach

Kobieca drużyna w sporcie pożarniczym z OSP w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Tylicach odbyła się konferencja noworoczna połączona z toastem. Spotkanie, podczas którego podsumowano dokonania 2018 roku, zorganizował gospodarz gminy Nowe Miasto wraz z samorządem.

Po krótkim występie wokalistki, głos zabrał wójt gminy Nowe Miasto Tomasz Waruszewski, który w telegraficznym skrócie przedstawił niektóre, ubiegłoroczne dokonania, które zrealizowane zostały kosztem kilkunastu milionów złotych. Mówił też o planach inwestycyjnych na rok 2019. Jednak w szczegółach, o tym co w gminie zrobiono na przestrzeni 2018 roku, opowiadał wyemitowany film.

Tradycją w nowomiejskiej gminie jest nagradzanie co roku wyróżniających się osób w działalności społecznej. W tym roku galerię nagrodzonych statuetką Laur — Zasłużony dla Dobra Wspólnego, poszerzono o sportowców.

Statuetki wójt Waruszewski wręczył: Barbarze Grzywacz z Jamielnika, Romanowi Biegajskiemu z Bratiana, Ryszardowi Domżalskiemu z Gwiździn (w zastępstwie laur odebrał Bolesław Groszkowski), a ponadto wyróżnienie otrzymała Rada Sołecka z Lekart z sołtysem Ryszardem Pruchniewskim i OSP w Jamielniku z prezesem — dh. Kazimierzem Mikuczyńskim.

Nagrody sportowe otrzymali: kobieca drużyna startująca w sporcie pożarniczym z OSP w Gwiździnach i Aleksander Wiśniewski, sportowiec taekwondo z Nawry. Do zebranych przemówili goście, po czym wzniesiono lampkę szampana z pomyślność. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages