Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dwudzieste "Spotkania z poezją" w szkole w Skarlinie

2019-03-24 09:30:52 (ost. akt: 2019-03-24 09:37:59)
Konkurs wygrali uczniowie klasy pierwszej

Konkurs wygrali uczniowie klasy pierwszej

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Od 20 lat, pierwszy dzień wiosny, uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarlinie witają poetycko. Bohaterką tegorocznej imprezy była Danuta Wawiłow.

Impreza miała na celu poznanie utworów poetki, pobudzanie dziecięcej wyobraźni, a nade wszystko dobrą zabawę z poezją. 

Do rywalizacji przystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII. Każdy zespół klasowy musiał przygotować pracę plastyczną – RUPAKI; dwa wiersze do recytacji oraz inscenizację wybranego opowiadania ze zbiorku „Wierzbowa 13”. Trzeba było też wykazać się sprawnością podczas turnieju sportowego.

Jur — Bożena Smoczyńska, Łucja Paturalska i Mariola Plitt bacznie przyglądało się młodym aktorom i punktowało poszczególne zadania. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że tegoroczną zabawę wygrała klasa I – wychowawczyni Elżbieta Suszyńska. Drugie miejsce przypadło klasie IV – wychowawczyni Iwona Trąpczyńska. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa VIII – wychowawca Adrian Ziółkowski. Zwycięzcy tegorocznej zabawy, pierwszoklasiści,  otrzymali Puchar Dyrektora Szkoły. Jury przyznało także wyróżnienia indywidualne dla: Zuzanny Górki z oddziału przedszkolnego oraz Piotra Erdmańskiego z klasy III. 

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.  Koordynatorkami spotkania były nauczycielki Elżbieta Baranowska i Iwona Trąpczyńska.

SP Skarlin


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages