Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Święto Szkoły i powitanie wiosny w Bratianie

2019-03-24 12:25:58 (ost. akt: 2019-03-24 12:28:57)
Społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej

Społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej

Autor zdjęcia: ZS Bratian

22 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Bratianie obchodzono połączone święta: szkoły i wiosny. Przypomnijmy, że Święto Szkoły przypada w dniu 18 marca, ale już od kilku lat łączymy je z radosnym powitaniem wiosny.

Cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej, w której w roku 2005 odbyła się uroczystość oddania do użytku szkoły i nadania imienia Rodu Działyńskich, zaś w 2010r. – nadania szkole sztandaru. Tę historię przypomniała w swoim wystąpieniu pani dyrektor Ewa Przybylska. W swoim przemówieniu wspominała ciekawe historie z życia szkoły, dziękując przy tym wszystkim za to, że razem tworzymy wielką szkolną rodzinę.

Po przemówieniu odbył się spektakl słowno – muzyczny o historii Bratiana, Działyńskich i oczywiście naszej szkoły. Uczniowie przypomnieli kilka najważniejszych wydarzeń dotyczących naszej małej ojczyzny.

Po części artystycznej rozegrano turniej pod hasłem „Kocham Cię, Szkoło!”. Dwie pięcioosobowe drużyny uczniów z klas 4-8 i klasy 3 gimnazjum rywalizowały ze sobą sprawdzając swoją wiedzę dotyczącą historii szkoły oraz jej czasów współczesnych. W turnieju pojawiły się takie konkurencje jak KALAMBURY, PUZZLE, ROZSYPANKA LITEROWA itd. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Kolejnym punktem uroczystości były występy klasowe, na które wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Na scenie działo się wiele!!! Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w różnorodny sposób – tańczyli, śpiewali, odgrywali scenki kabaretowe. Swoimi występami po raz kolejny udowodnili, że są utalentowani i kreatywni, a ponadto potrafią „trzymać się” razem!!! Brawo!
To był wyjątkowy dzień!

ZS Bratian

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages