Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Spotkanie z okazji Dnia Inwalidy w Mszanowie

2019-05-01 17:34:38 (ost. akt: 2019-05-01 17:39:47)
Na spotkaniu w Mszanowie z okazji Dnia Inwalidy pojawiło się 120 osób

Na spotkaniu w Mszanowie z okazji Dnia Inwalidy pojawiło się 120 osób

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Członkowie i sympatycy nowomiejskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz zaproszeni goście spotkali się na sali w Mszanowie z okazji Dnia Inwalidy.

Zebranych powitał Kazimierz Przybylski, przewodniczący zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI. Następnie kilka utworów dla zebranych w Mszanowie 120 osób zaśpiewali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście.

Potem były życzenia i przemówienia gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów, ośrodków pomocy społecznej i centrów kultury.

Specjalny wiersz „Dzień inwalidy” własnego autorstwa odczytał Mirosław Litka, lokalny poeta z Nowego Miasta Lubawskiego. Wiersz pana Mirka „Plusy i minusy” odczytała zaś Janina Tykarska z zarządu związku i zaapelowała (podobnie jak i inni zebrani) o pomoc finansową w spełnieniu marzenia nowomieszczanin o nowym wózku inwalidzkim.

Tadeusz Szanter, przewodniczący zarządu Okręgu PZERiI w Olsztynie, w imieniu nowomiejskich seniorów zrzeszonych w związku, podziękował Józefowi Blankowi, burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego za komputer, który znajduje się w biurze zarządu rejonowego i usprawnia pracę, a korzysta z niego środowisko seniorskie.
Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na rozmowy przy suto zastawionych stołach i tańce na parkiecie.

Grażyna Jonowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages