Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

XXI Gminne Spotkania Samorządowe w szkole w Gwiździnach

2019-05-26 12:00:46 (ost. akt: 2019-05-26 12:03:03)
Po zakończeniu spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach zjechali przedstawiciele samorządów uczniowskich z placówek oświatowych gminy Nowe Miasto Lubawskie. Odbyły się XXI Gminne Spotkania Samorządowe.

W tym roku młodzi samorządowcy rozmawiali o hejcie w internecie. Zastanawiali się, jak walczyć z mową nienawiści i szukali przyczyn narastania tego zjawiska. Warsztatowa praca przyniosła cenne wnioski do realizacji w szkołach i w życiu codziennym. Uczniowie wykonywali też prace plastyczne — plakaty „Nie dla hejtu”. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego młodzi ludzie rozmawiali też o postawie obywatelskiej i jej rozumieniu, szczególnie w kontekście wyborów. W spotkaniu uczestniczył Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie, który włączał się do dyskusji i mówił o swoich samorządowych doświadczeniach.
W charakterze eksperta wystąpiła zaś Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, która mówiła o hejcie i karach grożących za to przestępstwo. Koordynatorem spotkania był Henryk Zagórski, nauczyciel gwiździńskiej szkoły.

Grażyna JonowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages