Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

XVI Powiatowy Happening Ekologiczny w szkole w Jamielniku

2019-06-02 11:17:28 (ost. akt: 2019-06-02 11:20:16)
Po zakończeniu imprezy wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu imprezy wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: SP Jamielnik

16 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się XVI Powiatowy Happening Ekologiczny dla uczniów klas I – III pod hasłem „Co brzęczy w ulu i śpiewa w lesie”.

Jak co roku uczyliśmy się segregować odpady i dbać o swoje najbliższe środowisko. Na tegoroczne spotkanie zaprosiliśmy p. Sławomira Samulskiego –pszczelarza prowadzącego pasiekę w Jamielniku, który zaprezentował dzieciom żywe pszczoły w przeźroczystym ulu. Obserwując te pracowite owady, dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o ich życiu. Miały też możliwość obejrzenia różnych sprzętów związanych z pozyskiwaniem miodu. Następnie każdy z uczestników spotkania degustował mód z tegorocznego zbioru.

Na naszym spotkaniu z przyrodą gościliśmy też p. Kingę Sulej, która opowiedziała dzieciom o wiosennym lesie. Pani leśniczy z Nadleśnictwa Iława zaprezentowała maluchom wiele ciekawostek o młodych zwierzętach pojawiających się wiosną w lesie. Wytłumaczyła także wszystkim uczestnikom spotkania, dlaczego nie wolno dotykać i zabierać małych zwierząt ze sobą do domów. Na koniec dzieci odpowiadały na pytania i otrzymywały nagrody.
Gośćmi jamielnickiego happeningu byli również przedstawiciele nowomiejskiego starostwa – p. Krzysztof Puwalski i p. D. Witkowska. Dzięki ich prezentacji maluchy dowiedziały się wiele na temat rodzajów budek lęgowych dla ptaków i segregacji śmieci. Wszystkie szkoły uczestniczące w spotkaniu otrzymały budki lęgowe, książki oraz drzewka upamiętniające tegoroczne spotkanie.

W czasie happeningu dzieci rozwijały też swoje talenty plastyczne. Każdy wykonał pszczołę z materiałów odpadowych i kartę pracy, która utrwalała wiedzę na temat segregacji śmieci. Podczas spotkania uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie proekologiczne hasła i śpiewali piosenki.
Mali ekolodzy mogli też posilić się w czasie trudnej pracy, dzięki dotacji uzyskanej z Gminy Nowe Miasto Lub.
Tegoroczne spotkanie umożliwiło dzieciom w atrakcyjny sposób pozyskać wiedzę na temat znaczenia pszczół i lasów dla życia człowieka. Jak co roku zachęcaliśmy wszystkich uczestników do ochrony środowiska i uzmysławialiśmy im, że stan polskiej przyrody zależy naprawdę od każdego z nas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc w zorganizowaniu i ciekawym przeprowadzeniu happeningu.

Mirosława Granica, Katarzyna Przeradzka i Iwona Wasilów,
nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP Jamielnik
Po zakończeniu imprezy wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages