Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Powiew folkloru w Tylicach

2019-08-19 00:00:49 (ost. akt: 2019-08-19 00:18:21)
Sami Swoi z Tylic wystąpili na scenie jako pierwsi

Sami Swoi z Tylic wystąpili na scenie jako pierwsi

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tylice w gminie Nowe Miasto, gościły po raz drugi imprezę pn. Tylickie Spotkania z Folklorem. Na scenie wystąpiło jedenaście zespołów śpiewaczych z regionów kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Prezentacje śpiewaków nie miały charakteru konkursu.

Organizatorem spotkania, które miało charakter integracyjny było Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, natomiast gospodarzem imprezy był zespól śpiewaczy Sami Swoi z Tylic.

Jako pierwsi wystąpili Sami Swoi z Tylic. Jeden z utworów, który zaprezentowali na scenie był dedykowany Tomaszowi Waruszewskiemu, wójtowi gminy Nowe Miasto. Była to niespodzianka, którą gospodarz gminy przyjął bardzo życzliwie. Potem na scenie pojawiały się kolejne grupy śpiewaków, które przedstawiały po 3 lub 4 utwory łatwo wpadające w ucho i nadające się do tańca.

Oprócz gospodarzy spotkania na scenie widzowie obejrzeli i wysłuchali zespołów: Marezianki, Rakowianki, Ziemia Michałowska, Wrzosy, Anibabki, Powiślanki, Byle-Babki, Gosposie, Wesołe Kumoszki i grupę Suse.
Melodyjne i popularne utwory powodowały, że przed sceną prawie zawsze znalazły się osoby skore do tańca i z utworu na utwór ciągle przybywało tańczących w rytmach lekkich, łatwych i przyjemnych.

Na koniec wójt gminy Nowe Miasto w towarzystwie Andrzeja Ochlaka, starosty nowomiejskiego oraz Michała Wróblewskiego, szefa GCK w Mszanowie wręczyli liderom zespołów grawerowane plakietki. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages