Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Najczystsza woda w regionie

2019-09-09 11:04:06 (ost. akt: 2019-09-09 11:52:58)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Skarlinie nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej stacji uzdatniania wody.

Budowa nowej stacji uzdatnia wody w Skarlinie wraz z przebudową 5 kilometrów sieci wodociągowej trwała od listopada. Efekty zostały zaprezentowane podczas uroczystego otwarcia obiektu. Sam budynek znajdujący się na wjeździe z kierunku Nawry wygląda bardzo okazale. Jego ceglana architektura nawiązuje do budownictwa regionalnego, którego wiele ciekawych przykładów znajduje się w Skarlinie.

Na otwarciu zebrali się przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego oraz lokalnej społeczności.

— Po analizach projektowych zadecydowaliśmy o gruntownej modernizacji sieci wodociągowej w gminie Nowe Miasto. Obiekt w Skarlinie jest pierwszą z trzech docelowych, nowoczesnych stacji na naszym terenie. Nie oszczędzaliśmy na wykonawstwie. Budynek znajduje się na wjeździe do wsi i ma być jego wizytówką. Uważam, że teraz ta okolica będzie miała najlepszą wodę w regionie — mówił do zgromadzonych Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto.

Głos zabrał także Dawid Kołakowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Mszanowie.
— Szczególne słowa uznania należą się mieszkańcom, którzy we własnym zakresie wykonali zakończenia nitek na swoich posesjach. Dzięki temu mamy nową sieć od początku do końca i unikniemy wieli problemów — dziękował Kołakowski.

Przemawiał również Andrzej Godziński, sołtys Skarlina i Janusz Sekulski, wykonawca inwestycji.

— Warto zauważyć, że stacja jest uniezależniona od awarii prądu. Zbudowaliśmy także dwa zbiorniki wody czystej o pojemności około 280 metrów sześciennych wody w przypadku problemów z dostawą. Maksymalna wydajność tej stacji uzdatniania wody w przypadku awarii w innych źródłach to 50 metrów sześciennych na godzinę — wyjaśniał Sekulski.

Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. kan. Krzysztof Szulc ze skarlińskiej parafii poświęcił obiekt i nastąpiło zwiedzanie obiektów.

Dwie studnie mają około 65 metrów głębokości. Teren stacji został ogrodzony o obsadzony zielenią. Całkowity koszt budowy stacji i sieci wodociągowej to niemal cztery miliony 400 tys. zł.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages