Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Ścieżką rowerową do Szaleńca

2019-09-16 09:15:43 (ost. akt: 2019-09-16 09:48:10)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Podczas pikniku rowerowego w Radomnie oficjalnie otwarto kolejne 2,5 kilometra ścieżki rowerowej biegnącej śladem dawnego torowiska z Tamy Brodzkiej do Iławy.

Słoneczna wrześniowa pogoda sprzyjała: w niedzielne popołudnie na miejsce postojowe w Radomnie przyjechało wielu rowerzystów oraz mieszkańców. Wszystko z okazji pikniku rowerowego. Okazją było oficjalne otwarcie drugiego etapu ścieżki rowerowej z Bratiana do Iławy. Tym razem oficjalnie przecięto wstęgę nad liczącym 2,5 kilometra odcinkiem od wspomnianych wiat do dawnego przejazdu kolejowego z drogą Radomno - Gryźliny. Tuż obok leży wybudowanie o wdzięcznej nazwie Szaleniec. Łącznie gmina Nowe Miasto wybudowała już 9 kilometrów bezpiecznej drogi dla rowerów. Trasa biegnie śladem dawnej linii kolejowej z Tamy Brodzkiej do Iławy. Do granicy z powiatem iławskim pozostało jeszcze około 2 kilometrów.

— Są z nami przedstawiciele samorządu iławskiego. Rozmowy o budowie ścieżki z tamtej strony są już zaawansowane i jestem przekonany, że będziemy mogli dojechać aż do Iławy. Wierzę, że wszystkie samorządy podejmą wysiłek, by dopiąć tą wyjątkową dla regionu inwestycję — mówił Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto.

Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko - mazurskiego dodała, że w najbliższych latach zaplanowano bardzo dużo środków na budowę dróg rowerowych. Warto dodać, że samorządowcy również przyjechali na dwóch kółkach.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi rowerzyści testowali nowy odcinek. Do tego organizacje z Radomna i Bratiana przygotowały darmowy poczęstunek: kiełbaski, ciasta czy gorące napoje. Duża frekwencja, pozytywna atmosfera i rozmowy uczestników pikniku potwierdzają, że jest duża potrzeba sieci bezpiecznych i wygodnych dróg rowerowych w regionie.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages