Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Świętowanie Dnia Kobiet po skarlińsku

2020-03-13 14:00:02 (ost. akt: 2020-03-13 14:03:25)
Dzień Kobiet w Skarlinie

Dzień Kobiet w Skarlinie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Skarlinie odbyła się ostatnia z serii uroczystości z okazji Dnia Kobiet w Gminie Nowe Miasto. Panie z sołectwa w Skarlinie odwiedził Tomasz Waruszewski, wójt gminy. Oblicza się, że ogółem w spotkaniach na terenie gminy wzięło udział około 800 pań.

Przybyłe panie przywitał wójt Tomasz Waruszewski, który złożył życzenia wszystkim przedstawicielkom płci żeńskiej, a impreza miała charakter wielopokoleniowy, bowiem na sali obecne były zarówno babcie, mamy, a także wnuki. Wraz z wójtem panie przywitał Andrzej Godziński, sołtys Skarlina.

Potem gospodarz gminy obdarował po kolei wszystkie panie kwiatami. Wraz z nim do gości podążyli zarówno sołtys, jak i radny Edward Pieńczewski oraz szef OSP Edmund Bartycha, którzy również wręczyli słodkie upominki. Tu warto nadmienić, że oprócz głównych organizatorów — KGW i Rady Sołeckiej, upominki dla pań ufundowało Kółko Rolnicze, OSP i LZS.

Temat Dnia Sołtysa i Dnia Chłopaka wywołała pani Elżbieta Zalewska, szefowa miejscowego KGW. Złożyła życzenia sołtysowi Skarlina i wszystkim (nielicznym) panom, którzy uczestniczyli w spotkaniu. I tu nie obyło się bez drobnych upominków.

Zapewne ciekawostką, którą zaproponowano gościom spotkania był seans filmu tematycznie związanego z osobą dawnego posła i senatora Augustyna Serożyńskiego z Lekart. Obraz wyreżyserowała Iwona Trąpczyńska.

Inną atrakcją dla uczestniczek imprezy były warsztaty florystyczne pod kierunkiem Ewy Leśniewskiej z Jamielnika. Z tej okazji skorzystało kilkanaście osób.
Popołudniowa spotkanie towarzyskie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages