Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Metalowe autka — kolekcjonerski konik Konrada z Tylic

2021-01-03 12:16:42 (ost. akt: 2021-01-03 12:29:41)
Konrad z Tylic i jego kolekcja samochodzików

Konrad z Tylic i jego kolekcja samochodzików

Autor zdjęcia: Nadesłane

Osoby z taką kolekcją modeli samochodów, można by szukać daleko. Takim wyjątkiem jest jednak Konrad Grądzki z Tylic, który może pochwalić się „flotą” metalowych samochodzików, która liczy grubo ponad 600 sztuk i ciągle rośnie.

Konrad na co dzień jest uczniem drugiej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach. Zdradził nam, że metalowe autka zaczął zbierać już od 1 roku życia. Mama chłopca dodaje, że jako dziecko, Konrad uwielbiał bawić się tylko samochodami.

Czyli już osiem lat trwa jego przygoda i samochodowe hobby kolekcjonowania modeli autek metalowych — oblicza pani Maja Grądzka, mama kolekcjonera.

Wszystkie autka, których Konrad ma dokładnie 629 sztuk, „garażuje” w plastikowych pojemnikach, bo na regałach się nie mieściły. Kiedy jednak kolekcję wystawi, zajmuje ona sporą część niewielkiego pokoju. W domu rodzinnym Konrada zrodził się pomysł nad oddzielnym pomieszczeniem w domu, by cały zbiór wystawić na specjalnych regałach, które wnuczkowi obiecuje wykonać dziadek.

Konrad jest bardzo zaangażowany w swoje kolekcjonerskie hobby. Zna wszystkie modele aut, które posiada, a najlepszą jego lekturą jest czasopismo Auto Świat, skąd czerpie wiedzę o różnych markach i modelach samochodów. Mówi, że bardzo lubi rysować auta i na rysunkach zamieszcza najdrobniejsze szczegóły wnętrza jak i zewnętrzne elementy auta.
Od Mikołaja na tegoroczną „gwiazdkę” młody kolekcjoner dostał oczywiście kolejne autka.
Staramy się wyszukiwać nieznane i inne modele których Konrad jeszcze nie posiada. Niebawem, bo 4 stycznia syn będzie obchodził swoje 9 urodziny urodziny. Z tej okazji również dostanie kolejne gadżety do kolekcji. Staramy się by była to Skoda Fabia 2 — koniecznie czarna. Ten model nie są dostępny w sklepie, ale liczę, że taki poszukam — dodaje mama Konrada.

Młody mieszkaniec Tylic zapewnia, że jego przygoda i hobby z kolekcjonowaniem aut to dopiero początek. Nie zamierza zaprzestawać kolekcjonowania i najlepszym prezentem zawsze dla niego będą metalowe autka.
Stanisław R. Ulatowski

Kolekcja Konrada


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages